Zajišťujeme kompletní realitní službyProdej, pronájem a správa nemovitostí je naším dlouhodobým oboremNaše službyZajišťujeme kompletní realitní službyNa trhu přes 15 letUž jsme se setkali s nemovitostmi všeho druhu.Naše historieNa trhu přes 15 letKompletní komunikace a servisZajistíme servis mezi prodejcem a kupujícím, a dále pronajímatelem a nájemcemNabídka nemovitostíKompletní komunikace a servisNemovitosti pro každé využitíNajděte si tu ideální pro VásNabídka nemovitostíNemovitosti pro každé využitíProdali jsme už stovky nemovitostíAť už se jednalo o jednotlivé byty, rodinné domy, vily či pozemkyJak přesně prodej probíhá ?Prodali jsme už stovky nemovitostíVstříc Vašemu podnikáníZajistíme komerční objekty pro jakékoliv odvětví byznysuNabídka nemovitostíVstříc Vašemu podnikání

Nejnovější nabídky

Chci pronajmout

Úvodní stránka > Chci pronajmout

Jak probíhá pronájem nemovitosti

1

Seznámíme se s vaší nemovitostí určené k pronájmu

Na začátku každého pronájmu je nutné pečlivé s nemovitostí, jejím okolím, dostupností, a hlavně s představami majitele. Je důležité rozhodnout, zda se jedná o dlouhodobé nebo krátkodobé pronajímaní.

Příprava na inzerci

Připravíme pro Vás jednoduchý posudek pro stanovení optimální ceny nájmu, navrhneme základní strategii pro inzerci a výběr vhodných nájemníků. Nemovitost připravíme na pronájem – v některých případech je nutné zajisti různé opravy, drobnou rekonstrukci, úklid apod. Zajistíme profesionální focení, zakreslení bytu a další potřebné kroky.

4

3

Zpracování nabídky

Získané podklady zpracujeme do inzerce. Připravíme internetovou i tištěnou propagaci. Nejdříve takto připravenou nemovitost nabídneme poptávajícím prověřeným klientům z naší databáze, následně spustíme veřejnou inzerci.

Inzerce

Inzerujeme na všech důležitých webových portálech a sociálních sítích. Pro naše TOP nemovitosti připravíme samostatnou webovou prezentaci. Využíváme tištěná média a upoutávky přímo na nemovitosti a v dané lokalitě.

5

6

Výběr vhodného nájemníka

S majitelem nemovitosti pečlivě stanovíme podmínky výběru nájemníka. Organizujeme prohlídky, prověřujeme zájemce, a nakonec vybereme dle domluvených parametrů.

V případě, že majitel svěří nemovitost do naší správy

Smluvní dokumentace

Díky dlouholeté praxi máme připravenou dlouhou řadu vzorových dokumentů nutných pro bezpečné pronajímání nemovitosti. Zajistíme podpis nájemní smlouvy, nahlásíme nájemníka na SVJ případně družstvu.

7

8

Předání nemovitosti

Po úhradě smluvených poplatků a kauce, protokolárně předáme nemovitost a zajistíme přepis energií.

Průběžná kontrola nemovitosti

Pravidelně kontrolujeme spotřebu energií, stav nemovitosti a vybavení. Řešíme případné sousedské spory a stížnosti, zajišťujeme potřebné opravy a servis.

Pravidelné vyúčtování a platby nájemného

Průběžně kontrolujeme včasné úhrady nájmů, zajišťujeme vyúčtování vybraných záloh a upomínáme nezodpovědné nájemníky o včasné úhrady.

Řešení problémů

Kvalitní výběr nájemníka minimalizuje riziko budoucích nesnází. Přesto se může stát, že nájemník přestane hradit nájem, začne byt devastovat, nerespektuje domovní řád a mnoho dalších nepříjemností. V takovém případě zajistíme vystěhování nájemníka.

Péče o nemovitost

Každá nemovitost vyžaduje průběžnou údržbu. Ve chvíli, kdy je nutná oprava, odstranění havárie nebo řešení následků živelné pohromy, zprostředkujeme nutné řemeslníky a koordinaci celého postupu. Pomůžeme s výběrem vhodného pojištění nemovitosti. U bytových domů zajistíme zákonem předepsané potřebné revize a kontroly.

Daňové povinnosti

Majitel pronajímané nemovitosti jednou ročně dostane přehled uhrazených nájmů, provedené údržby a dalších daňově uznatelných výdajů. Tyto podklady slouží pro správné zaúčtování a vypracování daňového přehledu. Naši daňoví poradci a profesionální účetní firma může pomoci při vedení účetnictví, plnění daňových povinností a správné optimalizaci.

Odeslat

Slova našich klientů

Karolína T.

Sebastian Group jsme zvolili na základě několika doporučení a vůbec nelitujeme. Skvělá znalost v oboru, rychlé řešení požadavků, cenné rady.

Tady si klientů skutečně váží. Doporučujeme

Ondřej P.

Se Sebastian Group spolupracuji již řadu let, spravují mi jednotlivé nemovitosti a i když nájem výjimečně příjde trochu později, jedná se o výbornou společnost s profesionálním přístupem.

Olena Z.

Jak jsem slíbila, píšu vám z domova z Ukrajiny. U nás je vše v pořádku, no, v rámci možností v takové situaci. 

S velkou vděčností a vřelostí vzpomínáme na Českou republiku a všechny, kteří nám pomohli. I přes to všechno, to bylo v našich životech nádherné období - na Švermově ulici jsme se díky Vám cítili klidně a příjemně! Velké díky vám a vašemu týmu.

Vašek H.

Nejednalo se o můj první obchod s touto kanceláří a i tentokrát jsem byl potěšen. Oceňuji zejména profesionalitu a osobní přístup, který jinde mnohdy marně hledám.

Máte zkušenost s naší společností? Ohodnoťte nás. Vyplňte formulář